Czym jest ChatGPT i jak na nim zarobić?

artificial intelligence, brain, thinking-4389372.jpg

Czym jest chatGPt ?

Czym jest ChatGPT ? Jak sam siebie określa jest to model językowy opracowany przez OpenAI. Jest on jednym z największych i najbardziej zaawansowanych narzędzi AI, które analizowały ogromną liczbę tekstów z Internetu. ChatGPT jest używany do automatycznej generacji tekstu, odpowiadania na pytania i realizacji innych zadań związanych z językiem naturalnym .

Jak możesz wykorzystać chatGPt do zarabiania?

Tworzenie scenariuszy do filmików na You Tube –  ChatGPT pozwala nam na stworzenie scenariusza filmiku na YT, wraz z tytułem Jedyne co musisz zrobić to pobranie programu nagrywającego i podłożenie swojego głosu. Co ciekawe jeśli nie masz pomysłu na jaki temat nagrać filmik również możesz dowiedzieć się tego od modelu językowego przez wpisanie frazy np. “10 pomysłów na film na you tube”.

Tworzenie wtyczek do przeglądarki google – Model językowy jest w stanie nie tylko tworzyć teksty lecz także, programy które możemy następnie użyć jako rozszerzenie do przeglądarki chrome. Sposobów na monetyzowanie tego jest kilka. Pierwszym i najłatwiejszym jest opłata za używanie wtyczki, jednak dużo lepsze wydaję się zbieranie adresów e – mail od użytkowników i budowanie własnej listy mailingowej, która potem może posłużyć do rozsyłania ofert. poniżej przykład prostego programu zmieniającego kolor tekstu:

tworzenie treści na blogi i opisy produktów – ChatGPT może tworzyć dla nas opisy produktów, dla przykładu dajmy telefon Iphone 12. poniżej zamieszczam opis produktu stworzony przez sztuczną inteligencję. Podobnie sprawa wygląda z postami na bloga

Jak widać można całkiem łatwo tworzyć wartościowe treści które następnie można monetyzować na stronach jak Fiverr. Pamiętaj jednak że nie jest to narzędzie doskonałe i warto sprawdzić teksty i w razie potrzeby je przeredagować.

Obsługa klienta – Za pomącą chata możesz odpowiadać na maile klientów, nie koniecznie swoich, ale możesz zatrudnić się jako obsługa klienta i łatwo generować odpowiedzi na pytania i skargi klientów.

powyżej przykład odpowiedzi na hipotetycznego maila w sprawie zamówienia wadliwego telefonu.

Podsumowanie

Sposobów jest oczywiście dużo więcej jednak ja wybrałem te moim zdaniem najłatwiejsze, i nie wymagające żadnego doświadczenia. Zachęcam również do zainteresowania się tematem ChatGPT, ponieważ jest to narzędzie rewolucyjne, pomagające w wielu zadaniach, oraz zamieszczam link do niego.