Darmowe strony do założenia bloga internetowego

Mając pasję może warto byłoby zacząć na niej zarabiać. Jednym ze sposobów w jaki możesz to zrobić jest prowadzenie własnego bloga internetowego na którym będziesz dzielił się posiadaną wiedzą, nowościami w branży która cię interesuje lub czymkolwiek co interesuje ludzi. Pokaże ci kilka stron które pozwolą ci założyć darmowy blog internetowy.

Zanim jednak przejdę do tego jak zabrać się do tworzenia bloga dobrze gdybyś zapoznał się z zaletami jakie niesie to ze sobą. Myślę, że można wyszczególnić ich kilka: 

 •  Budujesz społeczność i własną markę
 • Pomagasz innym
 • Zarabiasz
 • Przede wszystkim możesz tworzyć treści o tym co lubisz i dzielić się z innymi

Pamiętaj jednak aby twój blog odniósł sukces, i zaczął zarabiać musi on interesować ludzi a więc generować ruch. Prawdopodobnie nie od razu zaczniesz zarabiać z  bloga internetowego, ale jeśli będziesz stale dodawał wartościowe treści to z czasem odniesiesz sukces.

Blogger.com

Jedyne czego wymaga rozpoczęcie blogowania na tej platformie to konto google. Poza tym twój blog internetowy jest darmowy. To jednak z pewnością nie jedyne zalety tego kreatora a poniżej podam jeszcze kilka innych:

 • Tutoriale
 •  Intuicyjna obsługa i menu
 • Łatwe podpinanie reklam

Samo tworzenie i optymalizowanie strony pod kątem wizualnym również jest proste, a w internecie możesz dodatkowo znaleść mnóstwo poradników jak zbudować dobrze wyglądającą stronę.

Wix.com

Ten dość znany kreator stron internetowych nie jest w 100% bezpłatny, jednak zawiera on możliwość aby stworzyć swój darmowy blog internetowy, dzięki opcji darmowego planu. Podobnie jak poprzednio tworzenie strony jest raczej intuicyjne i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Poniżej zamieszczam wypunktowane zalety tej strony:

 • Prosta w tworzeniu strona
 • Dużo materiałów pomocniczych po polsku
 • Poradniki jak prowadzić Bloga

Co więcej kiedy blogowanie ci się spodoba, to zawsze możesz ulepszyć swój plan i zdecydować się na płatne rozwiązanie.

WordPress.com

WordPress.com sam w sobie nie jest darmowy, ale istnieje jego bezpłatna wersja. Niestety w porównaniu do swojego płatnego odpowiednika wypada dość słabo, ponieważ pozbawiona jest wielu dość istotnych opcji jak dodawanie pluginów. Jest on jednak darmowy, więc możesz zacząć na nim swoją przygodę z blogowaniem i jeśli ci się spodoba to zawsze możesz wykupić plan premium który pozwoli ci się cieszyć pełnią możliwości WordPressa.

Dodatkowo jest to chyba najbardziej znany kreator stron wiec łatwo będzie ci znaleść poradniki jak zbudować na nim stronę.

Tumblr.com

Jest to platforma która swoim działaniem i wyglądem przypomina trochę portal społecznościowy. Pozwala ona nie tylko dodawać teksty ale także zdjęcia czy filmy. Aby rozpocząć działalność na stronie, ponownie wystarczy utworzyć darmowe konto, wybrać motyw graficzny. Tyle wystarczy aby rozpocząć swoją przygodę z blogowaniem. Dodatkowo na plus zasługuje tu kilka innych cech takich jak choćby:

 • Możliwość łatwej komunikacji z innymi użytkownikami dzięki lajkom i komentarzom
 • Cała społeczność wytworzona na platformie która może być pomocna w promowaniu bloga

Site123.com

Ta platforma pozwala stworzenie własnej strony internetowej za darmo, ponieważ istnieje na niej darmowy plan. Poza tym budowanie witryny jest dość proste i również nie wymaga znajomości kodowania. Samo projektowanie również wymaga jedynie inwencji i pomysłu a w razie czego i tak dostępne są gotowe szablony.

Darmowy blog na początek

Darmowy blog internetowy może być dobry na początek, jednak moim zdaniem jeśli na poważnie chcesz myśleć o rozwinięciu swojego bloga, to prędzej czy później będziesz musiał wybrać płatne rozwiązania. Jeśli zdecydowałbyś się na owe to z czystym sercem mogę polecić platformę Hostinger która jest najlepsza jeśli chodzi o płatne rozwiązania.