Jak generować ruch na stronie: 6 porad.

Jeśli prowadzisz stronę internetową, i to czytasz, to zapewne napotkałeś na problem braku ruchu w swojej witrynie internetowej. Niestety często jest to czynnik który sprawia, że wielu twórców internetowych treści kończy swoją działalność, ale nie w twoim wypadku. Zaraz przedstawię ci 6 porad jak generować ruch na stronie internetowej i ominąć przeszkodę która sprawia, że wielu poddaje się. Możesz potraktować je jako pewną listę i po kolei sprawdzać czy wykorzystujesz każdy z podanych elementów u siebie.

Zoptymalizuj tytuł i opis

 Tytuł to chyba najważniejsza część całego artykułu, bo to on sprawia że ktoś w wynikach wyszukiwarki kliknie akurat w twoją stronę. Możesz mieć najlepszy post pod względem treści, ale bez odpowiedniego tytułu i tak nie za wiele uda ci się osiągnąć. Jak zatem poprawić jakość tytułów. Jeśli twoja strona jest na WordPressie to polecam ci pobrać plugin Yoast SEO. Kiedy go pobierzesz to podczas pisania artykułu na stronę, na dole pojawi się takie cos jak poniżej.

optymalizuj tytuł

Dobierz tytuł tak aby był chwytliwy i odpowiedni długi, a najlepiej napisz kilka jego wersji i wybierz najlepszą. To samo zrób z opisem, bo jest on nie mniej ważny co sam nagłówek. Z długością obu tych części pomoże ci Yoast SEO. Postaraj się aby wyglądało to tak jak na grafice powyżej.

Dobierz odpowiednie słowo kluczowe

Dobierz odpowiednie słowo kluczowe. Czym właściwie jest słowo kluczowe? Otóż jest to taka fraza na którą będziesz się pozycjonował w wyszukiwarce. Może brzmi to skomplikowanie ale wcale takie nie jest. Podam ci teraz przykład takiego słowa kluczowego. Jeśli wpisujesz w Googla ,,Portfel skórzany” to jest to właśnie twoje słowo kluczowe. Cała trudność polega na tym aby wybrać sobie takie słowo kluczowe które nie ma niski poziom konkurencji i najlepiej miesięczną liczbę wyszukiwań na poziomie 10 – 100. W wypadku wcześniej wspomnianego portfela skórzanego konkurencja będzie wysoka, ale możesz zjechać na sam dół wyników wyszukiwania i powinieneś zobaczyć tam takie coś:

Są to tzw. long taile czyli hasła o mniejszej konkurencji. Powinieneś sprawić aby to właśnie one były twoimi słowami kluczami. Sam słowo kluczowe możesz ustawić we wspomnianym pluginie Yoast SEO. Innym pomysłem na szukanie słów kluczowych jest darmowe narzędzie od Googla a dokładniej Planer słów kluczowych.

Dodawaj linki

Przy pisaniu artykułu musisz pamiętać aby znalazły się w nim linki zarówno do innych artykułów na twojej stronie, jak i do stron nie związanych z twoją, przykładowo do Wikipedii, jeśli piszesz o jakiejś znanej osobie. W przypadku linków do innych rzeczy na twojej stronie pomaga to Googlowi w zrozumieniu struktury twojej strony. Możesz to zrobić w prosty sposób, np. Przez dodanie na końcu artykułu zakładki ,,Zobacz więcej” i podpiąć linki do innych postów. Jeśli chodzi o linki zewnętrzne czyli te do innych stron to pomagają one Googlowi zrozumieć o czym jest twój artykuł. Niby prosta metoda a pomoże generować ruch na stronie.

Powtarzaj swoje słowo kluczowego

Aby generować ruch na stronie musisz pomóc Googlowi zrozumieć o czym jest twój artykuł. Poza dodawaniem linków możesz to osiągnąć poprzez powtarzanie swojej frazy kluczowej. W samym tekście powinieneś użyć jej około 6-7 razy. Powinna ona się znaleść także w opisie, tytule i adresie URL postu. Brzmi jak coś skomplikowanego, ale ponownie możesz to ustawić przy pomocy pluginu Yoast SEO, pod hasłem ,,slug”.

Dziel się swoją stroną na social mediach.

Nie jest to sposób do wykorzystania na samej stronie, aczkolwiek jest bardzo pomocny. Jeśli chcesz zacząć generować ruch na stronie to udostępnianie linku do twojej witryny, nie tylko sprawi, że więcej osób zobaczy twoje treści i potencjalnie w nie kliknie, ale także google zobaczy, że twoja strona jest udostępniana, co również pomoże w pozycjonowaniu i zwiększaniu ruchu. Przydatny może być tu portal Quora. Pamiętaj jednak aby nie spamić linkiem do strony wszędzie gdzie się tylko da. Wszystko musisz robić z rozwagom i po przemyśleniu.

Sprawdź prędkość ładowania swojej strony.

Możesz wykorzystać do tego darmowe narzędzie PageSpeed Insights. Zmierzy ono prędkość ładowania się twojej strony. Może okazać się , że właśnie to jest powodem braku ruchu. Bowiem kiedy twoja strona ładuje się wolno to trafia niżej do wyników wyszukiwania, co sprawia że zobaczy ją mniej osób i jeszcze mniej w nią kliknie. Kiedy okaże się, że strona ładuje się wolno możesz pobrać plugin reSmush.it który to pomaga zoptymalizować zdjęcia na stronie.

Podsumowanie

Polecam ci sprawdzić wszystkie z powyższych, aby generować ruch na stronie, jak pisałem możesz to zrobić w formie checklisty. Nie są to bardzo skomplikowane kroki ale mogą ci pomóc w zwiększaniu ruchu na witrynie. Poniżej zamieszczam całą listę działań:

1. Optymalizuj tytuł i opis

2. Dobierz odpowiednie słowo kluczowe

3. Pamiętaj o linkach

4. Powtarzaj słowo kluczowe

5. Udostępniaj w mediach społecznościowych

6. Sprawdź prędkość ładowania za pomocą Page Speed Insights

Zobacz też