Jak zarabiać przez internet – sprawdzone sposoby

Jeśli myślałeś, że zarabianie przez internet jest przeznaczone dla wąskiej grupy ludzi, to  szybko wyprowadzę cię z błędu. Przyszło nam żyć w czasach w których istnieją sprawdzone sposoby aby zarabiać przez internet. Pozwól, że przedstawię ci zaraz kilka z wybranych przeze mnie.

Wypełnianie ankiet online

Ten sposób nie wymaga doświadczenia, i jedyne co musisz zrobić to zarejestrować się na jednym z portali oferujących wypełnianie ankiet za pieniądze. Poniżej zamieszczam kilka linków do zaufanych stron oferujących takie usługi.

Niestety ta metoda nie jest szczególnie dochodowy, bo za wypełnianie ankiet raczej nikt nie zapłaci ci fortuny, ale rekompensuje to swoją prostotą.

Copywriting

Copywriting pozwala na zarobienie o wiele więcej niż ankiety, jednak decydując się na ten sposób powinieneś również posiadać pewne zdolności jak choćby lekkie pióro. Aby pomóc sobie w tym zadaniu, możesz wykorzystać kilka porad z artykułu o zarabianiu na sztucznej inteligencji, gdzie poruszałem temat ChatGPT, który to może się okazać szczególnie przydatny w tworzeniu opisów produktów do sklepów internetowych. Jeśli chodzi o pozyskiwanie zleceń to możesz skorzystać z jednego z popularnych portali branżowych tj. Giełda tekstów czy Oferia.pl. Wystarczy założyć darmowe konto i zacząć działać.

Bądź pośrednikiem w zawieraniu transakcji.

Polega to w skrócie na tym że wyszukujesz towaru lub usługi poszukiwanego przez osobę A, następnie kupujesz go od osoby B i sprzedajesz osobie A po wyższej cenie. Abyś lepiej zrozumiał podam ci przykład. Twój znajomy szuka ręcznie robionego biurka z regulowaną wysokością, a ty znasz fachowca który jest w stanie wykonać takie biurko. Teraz możesz dogadać się i poprosić o wykonanie tego biurka w cenie X złotych, a następnie sprzedać je znajomemu za X + 100 zł. Oczywiście możesz działać tak w wielu branżach, a ktoś kto od ciebie kupuje wcale nie musi nawet wiedzieć, że jesteś tylko pośrednikiem.

Flipowanie przedmiotów.

Jeśli lubisz przeglądać popularne portale służące do handlu typu OLX, Allegro czy Facebook marketplace to czasem możesz natknąć się na uszkodzone meble czy inne rzeczy zawierające wady które da się naprawić. Teraz cała trudność pomysłu polega na kupieniu tego, i następnie wykonaniu koniecznych napraw, albo po prostu odmalowaniu czy odnowieniu i wystawieniu ponownie z wyższą cenom. Szczególnie dobry sposób kiedy możesz go połączyć ze swoją pasjom, np. Majsterkowaniem.

Korepetycje

Sprawdzone sposoby na zarabianie nie muszą być skomplikowane. Przykładem tego są właśnie korepetycje. Możesz dawać je z chyba każdej dziedziny od języków przez matematykę na biologii kończąc. W zależności od poziomu twojej wiedzy możesz dobierać odpowiednią grupę docelową. Nie trzeba mieć przecież ogromnej wiedzy, żeby uczyć 7 klasisty matematyki. Pamiętaj jednak, że musisz być pewny swojej wiedzy, i przekazywać ją w zrozumiały i przystępny sposób.

Polecaj znajomym produkty

Jeśli wiesz że któryś z twoich znajomych lub członków rodziny chce kupić nowy telefon, to możesz na tym zarobić. W jaki sposób? Jest to bardzo proste wystarczy że zarejestrujesz się do programu partnerskiego sklepu i wyślesz osobie chcącej kupić telefon swój link afiliacyjny. Nie będzie jej to nic kosztowało, a ty możesz zyskać procent od kwoty zakupu. Sytuacja win – win obie strony zyskują.

Programowanie, Tworzenie Grafik itp.

Pod tym punktem znajdują się rzeczy tj. Programowanie, robienie grafik, montowanie video czy tłumaczenie tekstów na zlecenie. Wszystkie one polegają na mniej więcej tym samym, jedynie wymagają innych umiejętności. dlatego znajdują się w jednym punkcie. Mogą one być naprawdę dobrze płatne nawet jeśli zajmujesz się nimi dodatkowo (szczególnie programowanie) jednak wymagają również pewnych umiejętności. Zleceń możesz szukać na portalach typu Fiverr czy wcześniej wspomnianym Oferia.pl.

Podsumowanie

Oczywiście sprawdzone sposoby na zarabianie w internecie nie kończą się tylko na wymienionych powyżej. Jedyne co tak naprawdę cię ogranicza to własna wyobraźnia i pomysłowość. Poniżej dodaję listę w punktach:

  1. Wypełnianie ankiet online
  2. Copywtiting
  3. Bądź pośrednikiem w transakcjach
  4. Flipowanie przedmiotów
  5. Korepetycje
  6. Polecanie produktów znajomym
  7. Programowanie, tworzenie grafik itp.

Zobacz też