Narzędzia AI do wykorzystania w życiu i biznesie.

Sztuczna inteligencja rozwija się w zawrotnym tempie. Wraz z jej rozwojem, otrzymujemy coraz więcej narzędzi mających różne funkcje jak choćby generowanie tekstów. Programy te mogą okazać się wyjątkowo przydatne w codziennym życiu ale również w prowadzeniu biznesu. Zapraszam do zapoznania się z listą narzędzi wykorzystujących AI, i mogących się przydać w biznesie jak i w życiu codziennym.

Jest to chyba najlepsze narzędzie AI do pisania, i może znacznie usprawnić procesy pisania naprawdę dobrego tekstu. Sama zasada działania Jasper.ai jest podobna jak w nieco szerzej znanym ChacieGPT, wystarczy podać szczegóły i tematykę tekstu i poczekać na wygenerowanie go.

To narzędzie AI można użyć do pisania opisów produktów na sklepie internetowym, albo do prowadzenia bloga, jeśli takiego posiadasz, a warto go założyć jako dodatek do choćby do sklepu internetowego, aby podbić zasięgi.

Jasper.ai vs ChatGPT

Samo narzędzie w przeciwieństwie do ChatuGPT jest płatne i można wybrać różne plany płatności. Jasper.ai jest jednak w stanie generować lepsze jakościowo teksty, które lepiej nadadzą się do choćby dodania na stronę.

 

narzędzia AI

Repurpose.io

Repurpose.io to w Polsce raczej mało znane narzędzie jednak o całkiem ciekawym sposobie działania. Program ten pozwala na automatyczne dodawanie treści na social media, wystarczy że podepniesz wszystkie swoje konta na portalach społecznościowych a narzędzie to automatycznie doda materiał na wszystkie konta. Druga funkcja to utworzenie np. 20 krótkich klipów z jednego długiego video, podcastu czy webinaru.

Za pomocą Repurpose.io będziesz mógł łatwo automatyzować pewne procesy marketingowe oraz aktywność w social mediach i stosunkowo łatwo tworzyć materiały promocyjne. Na pewno pozwoli ci oszczędzić sporo czasu i mozolnej pracy. Szczególnie przydatne jest to kiedy prowadzisz kanał na YouTube, i chcesz się promować za pomocą shortów czy TikToka.

 

Synthesia

Kolejne narzędzie AI przydatne raczej w marketingu. Dzięki Synthesi możesz wygenerować filmik, w którym pojawi się realistyczny oraz awatar wyglądający jak człowiek. Oczywiście wszystko jest tu generowane przez sztuczną inteligencje. Samego awatara i głos możesz wybrać  z już gotowych, Potem wpisujesz tekst jaki ma zostać przeczytany. Do samego filmu możesz dodać muzykę, napisy czy infografiki, które dodatkowo nadadzą profesjonalny charakter.  Takie materiały mogą mieć nieocenioną wartość, właśnie ze względu na “człowieka” występującego w nich. Wchodząc na stronę można zobaczyć przykładowe video, oraz skorzystać z możliwości wypróbowania narzędzia.

ChatGPT

ChatGPT to chyba najbardziej znane i najczęściej wykorzystywane narzędzie AI. Może posłużyć ono zarówno do generowania tekstów, pisania prostego programu czy generowania pomysłu. Jest ono naprawdę wielofunkcyjne, i cały czas się rozwija. Tak jak wspominałem, ChatGPT jest darmowy jednak można wykupić premium, które daje nam pierwszeństwo używania narzędzia AI, w wypadku zbyt dużego natężenia ruchu, które niestety zdarza się ze względu na spore zainteresowanie programem. Poniżej zamieszczam próbkę możliwości narzędzia:

Elementor AI

To narzędzie co prawda jeszcze nie zostało wydane, ale warto o nim wspomnieć, głównie dlatego, że będzie sporym ułatwieniem dla osób prowadzących własne strony. Wiec jeśli prowadzisz własną stronę i używasz do tego pluginu Elementor to warto śledzić temat tego programu. Będzie on w stanie generować opisy produktów na stronie, obrazki, tłumaczyć teksty czy tworzyć kod do efektów wizualnych.

Jak wspomniałem, Elementor AI nie został jeszcze wydany i nie wiadomo czy będzie to oddzielny produkt czy ulepszenie do istniejącego już pluginu.

Zobacz też: