Zarabianie na sztucznej inteligencji – 5 pomysłów

 Wielu ludziom wydaje się, że zarabianie na sztucznej inteligencji to coś zupełnie abstrakcyjnego i jedynie maniacy nowych technologii czy genialni programiści mogą sobie na to pozwolić. Jeśli też tak uważasz to pozwól, że od razu wyprowadzę cię z tego błędu. 

 Programy wykorzystujące sztuczną inteligencję stają się coraz bardziej zaawansowane i zarazem coraz bardziej przystępne dla zwykłego zjadacza chleba. A zatem nic nie stoi na przeszkodzi żebyś ty zaczął swą przygodę z zarabianiem przy pomocy AI. Niestety jeśli liczyłeś, że przedstawię tu jakiś magiczny sposób na zarabianie bez wkładu własnego, to niestety muszę powiedzieć ci, że takiego nie ma.

 

Wymyślanie nazw dla nowych firm i produktów.

Możesz wykorzystać AI do wymyślania nazw dla nowo powstałych firm. Istnieje serwis o nazwie Naming Force na którym to nowo powstałe firmy organizują konkursy na nazwę dla siebie lub swojego produktu. Taki konkurs polega na wymyśleniu nazwy dla firmy, produktu czy hasła reklamowego i zgłoszeniu jej do konkursu. Następnie jeśli twoja propozycja zostanie wybrana przez właściciela biznesu to wypłacana jest ci nagroda. Zapytasz się może jak niby pomocna ma w tym być sztuczna inteligencja? Otóż może ona wymyślać te nazwy za ciebie. Wystarczy, że skorzystasz z narzędzia takiego jak ChatGPT i poprosisz go o wymyślenie nazwy za ciebie. Pewnie pomyślałeś sobie, że szanse na zwycięstwo są bardzo niskie. Jak najbardziej masz rację ale w tym wypadku twoja przewaga leży w ilości. Możesz zgłosić się do wielu konkursów i w którymś prędzej czy później wygrasz. Nie wymaga to wielkiego wysiłku, jest darmowe a możesz coś na tym zarobić, warto zatem spróbować.

Odpowiadanie na maile i problemy klientów.

Nie jest to zarabianie na sztucznej inteligencji samo w sobie, bowiem to ty będziesz musiał wysłać maila do klienta, jednak nie koniecznie musisz być jego autorem w 100%. Żeby lepiej to zobrazować opisze Ci pewną sytuację.

Do sklepu internetowego trafia mail od wściekłego klienta który kupił nowe czarne buty Nike air max 90 w rozmiarze 43, a zamiast tego w przesyłce dostał ten sam model ale w rozmiarze 40. Normalnie w takiej sytuacji musiałbyś samodzielnie pisać całego maila w którym przepraszasz za zaistniałą sytuację, i starasz się udobruchać klienta dając rabat na następne zakupy. Zamiast tego wystarczy poprosić ChatGPT o napisanie maila w którym przeprosisz za sytuacje i dasz rabat na 20% na następne zakupy.

 

Pamiętaj jednak aby zawsze przeczytać maila i w razie potrzeby przeredagować go. AI nie jest perfekcyjne i też się myli, a w sytuacji takiej jak ta opisana powyżej błąd w mailu może mieć tragiczne konsekwencje.

 

 

Tworzenie kanału na YT.

You Tube może być naprawdę dobrym źródłem zarobku szczególnie kiedy prowadzisz kanał ze sporymi zasięgami. A co jeśli owego nie posiadasz? Żaden problem, założenie nowego kanału na YT trwa kilka minut.

No dobrze ale jak tworzyć treści na nowy kanał? Nic trudnego, bowiem z pomocą kilku programów jak choćby wspomniany wcześniej ChatGPT możesz stworzyć sobie skrypt do filmu. To oczywiście nie cała pomoc jaką otrzymamy od AI w tworzeni i rozwijaniu kanału. Może ona stworzyć miniaturkę do filmu wykorzystując choćby program DALL-E 2 lub Canva. W filmie nie musisz używać nawet swojego głosu, możesz zamiast tego wykorzystać lektora. Technologie pomagające w produkcji filmów na YT cały czas się dynamicznie rozwijają i możliwe że w przyszłości jedyne czego będzie ci potrzeba to pomysł na materiał.

 

 

Tworzenie ofert sprzedażowych i opisów produktów.

Ten sposób niestety szybko może stać się nieaktualny ze względu na sporą konkurencję jaka istnieje w tej branży po wprowadzeniu ChataGPT, ale i tak możesz spróbować. Wystarczy że wejdziesz na jedną ze stron na której można ogłaszać swoje usługi. Jeśli chcesz zacząć działać w tej branży to warto abyś miał również umiejętności pisarskie, i nie polegał w całości na AI. Niestety zarabianie na sztucznej inteligencji nie zawsze jest proste.

Projekt bez tytułu

założenie profilu na isntagramie.

Możesz regularnie dodawać jakieś ciekawostki, informacje biznesowe lub newsy ze świata na swój profil na Instagramie. W tle takiej informacji możesz dodać grafikę wygenerowaną przez wspomniane wcześniej DALL-E 2 lub program Canva. Jeśli nie masz pomysłu na tematykę takiego profilu to możesz o to zapytać AI a zaraz wymyśli ci masę pomysłów na to lub na posty. Kiedy twoje zasięgi będą już większe i będziesz miał zbudowane pewne community, to wtedy zacznie się prawdziwe zarabianie na sztucznej inteligencji, gdyż będziesz miał możliwość zamieszczania postów sponsorowanych lub dodawania linków afiliacyjnych.

Podsumowanie.

Przedstawiłem ci tu 5 pomysłów jak możesz wykorzystać AI do zarobienia. Oczywiście, pamiętaj, że wraz z rozpowszechnianiem się nowych programów i modeli językowych będzie się pojawiało coraz więcej możliwości do zarobku na sztucznej inteligencji. Warto również pamiętać, że te pomysły jeśli mają być skuteczne to wymagają też twojego wkładu własnego w postaci czasu i niestety nigdy nie możesz mieć całkowitej pewności, że ich realizacja uda ci się w 100%.

Zobacz więcej